Az 1920-as évek Amerikájában, nem sokkal az első világháború után hatalmas gazdasági fejlődés indult meg. Ez jót tett a társadalomnak, viszont vonzó terepet biztosított azoknak a lényeknek, akik addig a sötétségben lapultak. Divat lett a démonimádás, pedig egyre többen váltak áldozattá… akik a tűzzel játszottak, láthatóan maguk sem tudták, mit szabadítanak a világra.
Szerencsére van egy szervezet, mely arra szakosodott, hogy felvegye a harcot a démonokkal. Ez pedig nem más, mint a Magdalanéna-rend, a Kate nővér irányítása alatt tevékenykedő képzett démonirtók csapata. Közéjük tartozik Rosette Christopher is, aki a rend legenergikusabb és leghangosabb tagja. Bármerre jár, összetört kocsik és lerombolt házak jelzik az útját, de mit számít ez ahhoz a pusztításhoz képest, amit a démonok okoznának. Senki sem gondolná, hogy Rosette társa, Chrno maga is egy démon, igaz, ugyancsak eltér fajtársaitól. Nem gyilkol, nem bántja az embereket, éppen ellenkezőleg: segítőkész, kedves, ráadásul még mosni és varrni is tud. Ki tudja miféle múltbeli bűnök nyomják a lelkét. Titkát egyedül Rosette ismeri, aki mindennek ellenére elfogadta őt – hiszen egy az életük, nem csak képletesen, hanem a szó legszorosabb értelmében. Ennek a köteléknek a jelképe az a titokzatos óra, amit Rosette mindig a nyakában hord.
A főgonosz, annak ellenére, hogy Démon, kifejezetten emberi.
Rosette és Chrno a történet igazi főszereplői, de sok érdekes figura tűnik fel a páston. Ilyen a gyönyörű énekhanggal megáldott Azmaria Hendric, aki retteg saját képességétől, mert eddig csak bajt és szomorúságot okozott mindenkinek. Pedig az Apostoloknak nevezett kiválasztottak egyike, és hangja isteni ajándék: gyógyító ereje van. Rosette öccsét, Joshuát szintén gyógyító erővel áldotta meg az ég, de hogy ne legyen egyszerű az élet, fiatalkorában démoni befolyás alá került, ennek hatására pedig fokozatosan elveszti múltját és az emlékeit. A kör aztán bezárul, ha megtudjuk, hogy a sorozat főgonosza, a karizmatikus Aion valaha Chrno bajtársa volt, és fenekestül fel akarja forgatni nemcsak a démonok birodalmát, hanem az egész világot. A Chrno Crusade lényegében a hit kérdését boncolgatja, számtalan keresztény elemmel súlyosbítva (az állandó bibliai motívumok mellett felbukkan pl. a fatimai jóslat is). A világháború utáni évek történelmi kulisszája kellemes ízt ad a misztikus kalandtörténetnek, a vallási körítést pedig a jó és rossz párharcának sajátosan japán átértelmezése teszi érdekessé. A főgonosz, annak ellenére, hogy démon, kifejezetten emberi, sőt, első pillantásra angyalnak is gondolhatnánk. Aion pusztító tetteivel, nehezen értelmezhető céljaival szemben Chrno és Rosette a bizalom, a remény és a töretlen kitartás képviselőjeként jelenik meg. Pedig Joshua keresése közben nem kevés akadályba ütköznek, legyen az egy démonsereg, Kate nővér vagy maga Aion. És még akkor sem szabad feladni, ha súlyos titkokra derül fény, ha fél Amerika megőrül, vagy ha a jó a rossz oldalra kerül – hiszen a gonosz sosem győzhet, ugyebár…?